BİZİMLE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK BİR AYRICALIKTIR.

BİZİMLE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK AYRICALIKTIR…

Türkiye’de dil öğrenimi ve eğitim sisteminin yanlışlıkları hususunda zaman zaman yazılı ve sosyal medyada yazılanların aksine , dil eğitiminde çığır açan bir metodla hız kesmeden başarılarına devam eden  Adana-Çukurova Amerikan Kültür Dil Kursu, “Adana bizimle konuşuyor” sloganıyla Eylül dönemi Erken Kayıtlarına başladı. 

Eğitim Koordinatörü Sn.Nimet Tekin; kullandıkları metodu ve dil eğitimine bakışlarını şöyle dile getirdi.                  

Amerikan Kültür Dil Ailesine bağlı olarak eğitim verdiğimiz okulumuzda, eğitim kalitesini yükseltmek ve herkesin İngilizce konuşabilmesini kolaylaştırmak , hatta insanların İngilizce’ye karşı ön yargılarını kırmak için bu zamana kadar süregelen metodla öğrenilemeyen bu dili, tümdengelim metodu ile biz öğretiyoruz.

               Tümdengelim metodu, kesin sonuç veren akıl yürütmeye dayalı bir sistem olup, toplanan bilgilerin ideasını yerine oturtmayı sağlar. Yani ; tümevarımla tek tek ideaları bulmak yerine, tümdengelimle uslamlama ( akıl yürütme )  yolunu kullandığımız için, ideaların yerini zaten bize gösterir. Zihnin kanunlarıyla kurallara, örneklere, olaylara inerek ideaları bize bütün olarak sunar. Mantıksal analiz yolu olan bu tümdengelim metodunun temelinde            ‘’ bütün için doğru olan, parçaları için de doğrudur ‘’ ilkesi yatar.

            Öğretimimizde tümdengelim , bu zamana kadar öğrendikleriniz varsa, bunların üstüne yeni bilgi ve beceriler elde etmenizi , hiç bilginiz yoksa ; yeni bilgileri , diğer şeyler arasında dedüktif bir tarzda yorumlayıp aklınıza yerleştirmeyi sağlar.

           İşte bu formda öğrettiğimiz İngilizce , mantığınıza uygun olarak aklınızda bir ömür boyu yer edinmiş olur .Ve konuşurken zaten mantığa yerleşmiş olan bilgiler, duraksamalarınızı engelleyerek, dilinizden kendiliğinden dökülüverir.

            Tümdengelim metoduna  uygun kullandığımız kaynaklar ve bu metodu benimseyen donanımlı eğitim kadromuzla İngilizce  öğretiyoruz. Kaynaklarımız hem grammar hem de pratik içerikli olup öğretmeninizle ya da evde çalışma imkanları sunmaktadır. Öğretmenlerinizle Türkçe’den İngilizce’ye, İngilizce’den Türkçe’ye anında çevirilerle, İngilizceniz ,sizin bile hayal edemediğiniz şekilde gelişecek,öğrendiklerinizi uygularken , kendinizi  –yeni konuşmaya başlayan bir çocuk gibi-  hissedeceksiniz. Canlı olan diller ailesinde ilk sırayı alan İngilizce, bizimle  gerek iş -okul ,gerekse sosyal hayatınızın bir parçası olarak  canlılığını sürdürecektir.

              Kurumumuzda bu metodu tecrübe etmek ya da aklınızdaki soru işaretlerine cevap bulmak isterseniz, bir kahve içmeye her zaman davetlisiniz.

               AMERİKAN KÜLTÜR ÇUKUROVA    EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ

                                                                                  NİMET TEKİN 

Yorumlar